Maziva pro automobily

ADDINOL: Maziva pro automobily s více než 150 schváleními

Řada automobilových maziv značky ADDINOL zahrnuje motorové oleje, automobilové převodové oleje a funkční kapaliny certifikované dle nejvyšších mezinárodně uznávaných specifikací.
Inovace a výjimečná kvalita maziv ADDINOL je potvrzena více než 150 schváleními od předních originálních výrobců tzv. OEM (Original Equipment Manufacturer). Tato schválení zahrnují Mercedes-Benz, Volkswagen Group, BMW, MAN, Porsche, Scania, Volvo, MTU, Ford, PSA, Fiat Group, GM, Renault, Jaguar, Land Rover a další.

 

Motorové oleje

Vysoce výkonné motorové oleje ADDINOL nabízí spolehlivou ochranu proti opotřebení a vynikající chování při startu i vysokém zatížení, to vše díky optimálním vlastnostem při nízkých teplotách a nízko viskóznímu charakteru. Poskytují více než 150 schválení a také převyšují minimální požadavky národních a mezinárodních výrobců automobilů.

 

 

 

Převodové oleje

Převodové oleje ADDINOL dokáží splnit i nejextrémnější požadavky. Nabízí efektivní ochranu proti opotřebení a ideální třecí chování při chladných startech. Převodové oleje pro automobily jsou spolehlivým řešením pro téměř každé použití.

 

 

 

Funkční kapaliny

Kromě našich vysoce kvalitních motorových a převodových olejů dokáží funkční kapaliny ADDINOL zajistit plný a bezchybný chod Vašeho automobilu a doplnit tak řadu vysoce výkonných produktů pro Vaše vozidlo.

 

 

 

 

Produktová řada a oblasti použití maziv pro automobily

Vyvíjíme výkonné motorové oleje pro různé druhy použití. Oleje jsou charakterizovány svou výjimečnou ochranou proti opotřebení a výbornými vlastnostmi při startu I průběhu provozu.í. Kromě motorových olejů pro automobily (včetně hybridních), vyrábí společnost ADDINOL olej také pro motocykly, nákladní automobily, traktory, kolejová vozidla, lodní dopravu a stacionární zařízení. Motorové oleje mají více než 150 schválení (včetně významných  výrobců) a převyšují jejich interní požadavky. S motorovými oleji ADDINOL poběží Váš motor vždy na plné otáčky.

Převodové oleje ADDINOL jsou stejně univerzální a jsou určeny pro automobily, nákladní vozidla, traktory, lesnické a stavební stroje, stejně tak jako pro stacionární systémy. Nezáleží, zda se jedná o vysoce zatížené hypoidní převody, synchronní nebo asynchronní převodovky, manuálně řazené nebo automatické. Ve společnosti ADDINOL najdete správné mazivo pro jakýkoli druh převodovky. Je garantována ochrana proti opotřebení, dlouhá životnost převodovky a optimální viskozita při nízkých teplotách.

Naše vysoce jakostní brzdové kapaliny jsou založené na bázi glykoletheru a obsahují inhibitory koroze a antioxidační aditiva. Jsou vhodné pro použití v hydraulických brzdových a spojkových systémech s bubnovými nebo kotoučovými brzdami. Výhodou je vynikající ochrana proti opotřebení, vysoká tepelná a chemická stabilita a dobrá kompatibilita se všemi materiály v brzdovém systému.

Nemrznoucí kapaliny ADDINOL jsou založeny na bázi ethylenglykolů. Jsou vysoce výkonné a zároveň šetrné k životnímu prostředí. V závislosti na směšovacím poměru nabízejí ochranu proti mrazu až do -40°C, čímž zaručují ochranu při velmi nízkých teplotách. Dlouhá životnost těchto produktů spolehlivě chrání Váš motor po celý rok.

Naše inhibitory koroze chrání kovy používané v motorech, stejně jako pájecí slitiny. I hliníkové povrchy zůstávají nedotčeny. Vyjma použitelnosti v automobilech je lze také úspěšně použít ve šech stacionárních i mobilních zařízeních.  Pokud není již chladicí kapalina prodávána naředěná na příslušný bod tuhnutí, musí být koncentrát před použitím naředěn vodou. Naše produkty jsou mísitelné s ostatními chladicími kapalinami na bázi glykolu.

Ostřikovače čelního skla značky ADDINOL mohou být používány celý rok díky ochraně proti zamrznutí (až do -60 °C). V závislosti na použití může být koncentrát samozřejmě zředěn. Ředěním lze upravit na požadovanou odolnost vůči okolním teplotám. Složení na bázi snadno biologicky odbouratelného etanolu a etylenglykolu. Výhodou je odolnost vůči vysokým teplotám a vyvážená čisticí přísada pro čisté sklo bez šmouh.

Aditiva pro čištění vnitřního prostoru motorů značky ADDINOL jsou založeny na bázi minerálním oleje. Jsou vhodné pro všechny benzínové a naftové motory s i bez turbodmychadla. Před vlastní výměnou bezpečně odstraňuje úsady z použitého oleje a zaručuje dokonalou čistotu. Aktivním oplachováním odstraňuje kaly a pevné usazeniny v motoru. Tímto je dosažen maximální výkon Vašeho motoru po výměně oleje.

Plastická maziva jsou také běžně používaná ve vozidlech. Jsou například potřebná pro mazání ložisek kol. ADDINOL nabízí širokou škálu víceúčelových plastikých maziv, která splňují potřebné požadavky. Maziva nabízí výbornou ochranu proti stárnutí, dobrou odolnost vůči vymývání voudou a vynikající ochranu proti korozi.