Podporujeme

ADDINOL podporuje mladou komunitu ve svém regionu

Společnost ADDINOL se samozřejmě věnuje i sociálním otázkám. Koneckonců, existují četné projekty, skupiny a sdružení týkající se sportu a kultury. Sociální sektor se s nadšením a oddaností věnuje jejich zajímavým myšlenkám, činnostem nebo iniciativám, které stojí za financování. Někdy je těžké vybrat. Z tohoto důvodu jsme určili jistá pravidla pro naše sponzorské aktivity. Soustředíme se především na činnosti zaměřené na podporu mladých lidí a jejich vzdělávání. Pokud jim tato podpora pomůže k tomu, aby si pomohli dále sami, dávají finanční prostředky ještě větší smysl.

Zde bychom rádi představili čtyři projekty, které využívají naší finanční podpory:

Family Education Centre Naumburg of the Family Federation, které patří do diecéze Magdeburg, je důležitou institucí ve městě Naumburg, které není daleko od našeho závodu v Leuně. Toto centrum nabízí především školení, semináře a volnočasové aktivity pro mladé rodiny s dětmi.

Förderverein Friends "Sachzeugen der chemischen Industrie e. V. (SCI)/Historical Witnesses of Chemical Industry e.V. (SCI)" podpora muzeem German Chemistry Museum v Merseburgu. Toto muzeum je v Evropě, ne-li v celém světe, unikátem. Kombinuje vlastnosti vědeckého centra a muzea se sbírkou původních rostlin a nástrojů chemického průmyslu dvacátého století. Od roku 1996 realizují ve spolupráci s univerzitou v Merseburgu projekt "Living chemistry". Tento projekt má za cíl probudit v mladších žácích nadšení pro zajímavá témata v oblasti chemie. Starší žáci zde mají rozmanité příležitosti k provádění ambiciózních chemických experimentů.

Helpdesk of the Caritas ve Weißenfelsu využívá finanční podporu od společnosti ADDINOL pro specifické projekty. Zvláště když nenesou jiné sociální instituce a organizace zodpovědnost za naléhavé požadavky, Caritas pomůže rychle a bez velké byrokracie. Mimochodem, toto je možné také díky pomoci našich zákazníků. Místo věnování dárků zákazníkům již čtyři roky o Vánoních sponzorujeme Caritas. S těmito penězi by mohlo být vyřešeno mnoho malých, ale přesto závažných problémů mnohem častěji.

Během prázdninového kempu "Democracy and Personality" děti a dospívající z našeho regionu zažívají vzrušující a veselé časy. O letních prázdninách se každý rok konají až tři kempy pro přibližně 90 dětí, které by kvůli finanční situaci v rodině neměly možnost vycestovat na dovolenou. Tuto iniciativu podporujeme již čtvrtým rokem.